O parohy advokátní komory
13.6.2015 - Jeník - běžecký klub heřmanův městec Jelikož jsem začal vykonávat opět činnost advokáta, dostalo se mi privilegia účasti na běhu České advokátní komory, který se již po šestadvacáté koná v parku zámku Konopiště (ve skutečnosti se může zúčastnit i veřejnost). Závod se jmenuje O parohy arcivévody Ferdinanda a jako putovní trofej se skutečně uděluje obří paroží. To mě velice motivovalo k podání co nejlepšího výkonu, avšak stinnou stránkou práce v advokacii je, že člověk toho moc nenaběhá. Byl jsem zvědavý, jak si stojí ostatní advokáti a v horkém červnovém dnu se dostavil na start do Konopiště, jako reprezentant naší kanceláře Plavec & Partners.
Závod se pořádá v krásném prostředí a nejedná se o nějakou formální akci komory. Nadšenci do běhu se sejdou s rodinami, zaběhají si děti, ženy i muži, popř. zasloužilí právníci se projdou okolo rybníka s nordic holemi a pak se poobědvá a vše probere.
Hned jsem viděl, že v advokátní komoře několik rychlých běžců je, takže jsem tušil, že jestli chci parohy, tak se budu muset hodně zapotit (teploty stoupaly k třicítce). Ihned po startu jsme ovšem hned věděli, že s tím bojem o vítězství to nebude tak horké, jelikož jakýsi mladý atlet (pravděpodobně syn nějakého advokáta) vyrazil okamžitě kosmickou rychlostí a zmizel za zatáčkou se zcela zjevným úmyslem takto běžet celou dobu. A tak my normální advokátní běžci jsme vytvořili skupinku, která se utkala o druhé místo. V závěrečném finiši jsem bral třetí příčku, což jsem považoval za úspěch s ohledem na to, že jsem od pražského maratonu skoro neběhal. Vítěz nám na 5km trati nadělil 3 minuty, takže tak asi jsou rychlí advokáti. Všichni brali pěkné ceny a než přišli bouřky už byli doma nebo v restauraci.