Běch v Běchovicích
běžecký klub heřmanův městec [26.9.2016 - Vítek] Na mistrovství republiky v silničním běhu na 10km se letos z BK nominovali pouze tři závodníci. Vítek, Patrik a také mistr republiky v běhu na Podběhu nad padesát let Mirek Macej.
Den byl pěkně teplý a tak člověk musel běžet rychle, aby se nestihl spálit. Vítek měl za to, že v nepřítomnosti Jeníka musí zastat jeho funkce nejrychlejšího klubového běžce. Podobný názor měl možná i Patrik, který se od prvního kilometru držel po Vítkově levici. Tato dvojička se sice v průběhu závodu pomalu roztrhávala, ale oba běžci nakonec dorazili do cíle jen s malým odstupem 41:45 (Vítek) a 42:56 (Patrik). Zatímco pro Vítka to bylo zhoršení od loňska o 2 minuty a 44. místo v kategorii, Patrik si vystřihl osobní rekord a v kategorii byl 32.
Veteránská kategorie startovala s odstupem a tak na největší úspěch našeho klubu jsme si museli počkat. Mirek se ve své věkové kategorii umístil 7. s časem 44:31, což pokud se nepletu je také jeho osobní rekord.
Výsledky zde...
Doufejme, že příští rok se zde klub sejde ve větším počtu a budou konečně zastoupeny i ženy. Kdo neví jaký to je zážitek, ať se podívá na profil trati a hlavně na jeho závěr. Snad pochopíte, jak se člověk na konci cítí. Je to také znát z výrazů závodníků v cíli, jak můžete vidět v čase 61:45 přenosu...
běžecký klub heřmanův městec