Dětské závody 2016
běžecký klub heřmanův městec Dětské závody proběhnou před hlavním závodem pro dospělé v sobotu 17. září.
Startuje se v 9.00 hodin před zámeckým parkem, od 8.30 se můžete registrovat a připravovat. Na trať vybíhají v cca dvouminutových intervalech vždy tři závodníci, přičemž ihned po doběhu je vyhlášeno na stupních vítězů pořadí v rozběhu. Každý účastník obdrží drobnou odměnu a medaili. Celkové pořadí v jednotlivých kategoriích se sestaví dle dosažených časů po skončení závodu a bude zveřejněno na webových stránkách závodu.
Délka závodu je přibližně 500 metrů, nejmenší závodníci si mohou proběhnout sami nebo s rodiči 250-ti metrový menší okruh. Na velkém okruhu se účastníci dělí do kategorií dle věku a to 3-6 let, 6-9 let a 9-12 let.
Dětský závod je zdarma a může se ho zúčastnit každé dítě bez ohledu na výkonnost. Nicméně start je podmíněn souhlasem rodičů, kteří i zodpovídají za to, že dítě je zdravotně způsobilé a schopné závod absolvovat. Ale není se čeho bát, trať je opravdu jednoduchá a spíše symbolické délky. Atmosféra závodů je vždy výborná a všichni si závod určitě užijí.
V prostoru startu a cíle bude také připraveno pro závodníky zdarma malé občerstvení na doplnění tekutin a energie.
Jako doprovodný program pořádáme v parku orientační hru za pokladem, kterou si můžete s dětmi projít po skončení závodu. Podklady dostanete a pravidla se dozvíte v prostoru startu. Letos bude také u závodů v provozu skákací hrad, takže se nikdo nebude nudit.
Těšíme se na start a skvělé výkony malých běžců a běžkyň.