Předstartovní informace 2017
běžecký klub heřmanův městec Pro letošní závod se chystá jedna velká změna. Po čtyřech letech jsme se rozhodli změnit místo startu závodu. Zejména kvůli zvětšující se dopravě v ulici Pod Palácem, jsme start a cíl posunuli do zámeckého parku. Aby nedošlo k dalšímu oddálení startu a registrace, bude kancelář závodu také v místě startu, tedy ve stanu před zámkem. Trať se tím příliš nemění, distance by měly zůstat stejné. Po startu od zámku se vyběhne k hájence a po přeběhnutí silnice se naběhne na původní okruh směr Devět dubů a Palác. Jediná další změna je, že do druhého okruhu se nebude nabíhat u Hájenky, ale o křižovatku dřív, tedy na široké cestě, jež vede po louce k Devíti dubům.
Výhodou tohoto uspořádání mimo jiné je, že by se čelo závodu mělo více rozvolnit před náběhem do křovinatého "tunelu" k Devíti dubům.
Co se týče přístupu k registraci, upozorňujeme, že dopravní situace v Městci je nyní komplikovaná kvůli opravě vozovky, tak prosím na to myslete při plánování příjezdu a parkování. Do místa registrace a startu se dá přijít z malého i velkého náměstí, od restaurace Dymák nebo z ulice Pod Palácem. Při parkování prosím dbejte dopravního značení a zájmů místních obyvatel.
Zázemí v prostoru staru a cíle je omezené (stan na odkládání věcí, drobné občerstvení). Prostory zámku jsou veřejnosti uzavřeny, prosíme o ohleduplnost ke klientům domova pro seniory. WC je k dispozici v restauraci U Slunce (naproti vchodu do parku z náměstí cca 200m od startu), kde je možné se i občerstvit před a po závodě. Registrace závodníků na závod probíhá od 9:30 a končí v 10:15. Prosím dostavte se včas. Pokud jste přihlášeni předem přes e-mail, mělo by to pro vás být rychlejší. Vyhlášení výsledků proběhne po doběhu posledního závodníka, zřejmě okolo 12:30. Pro nejrychlejší závodníky a závodnice jsou přichystány věcné ceny od našich sponzorů: Hotel Jezerka, Studio Jana, Cukrárna Levandule, Město Heřmanův Městec, BZB, s.r.o. a Plavec & Partners, advokátní kancelář.

Dětské závody
Dětské závody proběhnou před hlavním závodem pro dospělé v sobotu 16. září.
Jako doprovodný program pořádáme v parku orientační hru za pokladem, kterou si můžete s dětmi projít po skončení závodu. Podklady dostanete a pravidla se dozvíte v prostoru startu. Letos bude také u závodů v provozu skákací hrad, takže se nikdo nebude nudit. Startuje se v 9.00 hodin před zámeckým parkem, od 8.30 se můžete registrovat a připravovat. Na trať vybíhají v cca dvouminutových intervalech vždy tři závodníci, přičemž ihned po doběhu je vyhlášeno na stupních vítězů pořadí v rozběhu. Každý účastník obdrží drobnou odměnu a medaili. Celkové pořadí v jednotlivých kategoriích se sestaví dle dosažených časů po skončení závodu a bude zveřejněno na webových stránkách závodu.
Délka závodu je přibližně 500 metrů, nejmenší závodníci si mohou proběhnout sami nebo s rodiči 250-ti metrový menší okruh. Na velkém okruhu se účastníci dělí do kategorií dle věku a to 3-6 let, 6-9 let a 9-12 let.
Poté na stejném v 9:30 proběhne závod s hromadným startem bez rozdílu kategorií a věků. Dětský závod je zdarma a může se ho zúčastnit každé dítě bez ohledu na výkonnost. Nicméně start je podmíněn souhlasem rodičů, kteří i zodpovídají za to, že dítě je zdravotně způsobilé a schopné závod absolvovat. Ale není se čeho bát, trať je opravdu jednoduchá a spíše symbolické délky. Atmosféra závodů je vždy výborná a všichni si závod určitě užijí.
V prostoru startu a cíle bude také připraveno pro závodníky zdarma malé občerstvení na doplnění tekutin a energie.

Těšíme se na start a skvělé výkony malých běžců a běžkyň.