Jarní běh 2017
běžecký klub heřmanův městec [18.3.2017 - Jeník] U příležitosti začátku jara uspořádal Běžecký klub Heřmanův Městec v sobotu 18. března běžecký závod. Běželo se 5,4 km po cestách v zámeckém parku a mělo jít o příjemné rozhýbání na začátek sezóny. Závod ukázal, že běžeckých nadšenců je v Městci a okolí spousta, zejména s ohledem na fakt, že od rána hustě pršelo, teploty klesaly a vítr sílil. Nicméně víc než sedmdesát účastníků bylo za svoji odvahu odměněno, když na dobu závodu se počasí uklidnilo a bez deště a větru vydrželo až do vyhlášení výsledků.
Atmosféra závodu byla skvělá, podpořená účastí atletických klubů z celé ČR (TJ Nové Město na Moravě, Best4Run, Czech Tri Team) i špičkových domácích oddílů (Běžecký klub HM, Rudý Leknín, Sráči). Oddíl Yesbořicefest nastoupil v dresech vyrobených speciálně pro tento závod, pravděpodobně na památku dosažení vrcholu jejich atletické kariéry.
Průběh závodu byl velice zajímavý, ať už na čele nebo při boji o jednotlivé pozice v závodním poli. V mužích nakonec zvítězil Karel Kulíšek z TJ Nové Město na Moravě před týmovým kolegou Jiřím Kabrdou a Václavem Vandrovcem z Best4Run.
V ženách doběhla první Kateřina Pulgretová (také zástupkyně TJ NMNM) následována Petrou Škodovou z Pardubic a Terezou Svobodovou z Czech Tri Team.
Po doběhu se závodníci občerstvili čajem s bábovkou a perníkem a vítězům byly předány medaile a věcné ceny od našich sponzorů. S předáním poslední medaile začalo opět pršet, tudíž děkujeme nejen sponzorům (Kosmetické a masážní studio Jana, Pension Simona Harrachov, Restaurace U Slunce, Kavárna Kamarád, Cukrárna a kavárna Levandule, Město Heřmanův Městec, Sostaf s.r.o., Heřmánek - zdravá výživa), ale i tam nahoru, že to na tu chvíli zavřeli. Zároveň děkujeme Domovu pro seniory za poskytnutí areálu pro závod.
I přes jarní počasí se tedy Jarní běh vydařil a je pravděpodobné, že se trvale zařadí vedle Podzimního běhu do městeckého běžeckého kalendáře.
výsledky zde...
foto zde...