Jarní běh - předzávodní info
[14.3.2017] Jarní běh startuje v sobotu a zde jsou informace, které můžou zajímat závodníky:
Startuje se v sobotu 18. března v 10:30 hromadným startem. Kategorie jsou pouze dvě - muži a ženy, tudíž všichni startují společně.
Propozice zde
Závod se koná v zámeckém parku Heřmanova Městce - areál náleží k domovu pro seniory hlavního města Prahy, kterému děkujeme za souhlas se závodem. Také prosíme závodníky, aby respektovali užívání parku obyvateli zámku a veřejností.
Start se nachází před zámkem z parkové strany, vchod do parku je buď z náměstí a neměl by být problém zámek najít.
Zázemí závodu bude pouze zahradního charakteru - tj. stan pořadatelů a přístřešek pro odkládání věcí. Předpokládáme rychlý průběh závodu i následné ceremonie a tedy věříme, že lehké zázemí bude stačit. Dále mohou závodníci využít prostor restaurace U Slunce (občerstvení a toalety), která se nachází proti vchodu do parku. Nicméně nejde o oficiální kancelář závodu a nebudou zde probíhat žádné aktivity spojené se závodem. Kapacita restaurace je omezená, tedy pokud chcete posedět po závodě rezervujete si stůl na telefonu 777216307.
V prostoru cíle bude zdarma malé občerstvení (nápoj, buchta) pro doběhnuvší.
Prezence závodníků začíná v 9:30 v prostoru startu (tedy opět před zámkem). Předem se můžete přihlásit na info@podbeh.cz, ale není to nutné. Startovné je 20,-Kč.
Trasa závodu vede pouze parkem, tedy po velice slušných cestách, nicméně občas vyčnívají kameny a kořeny. Běží se v podstatě okolo parku proti směru hodinových ručiček. Trať bude značena moukou a měla by být velice zřejmá a přehledná. Běží se dva shodné okruhy, když každý měří cca 2,6 km.
Vyhlášení vítězů (tří nejrychlejších mužů a žen) proběhne ihned po doběhu posledního závodníka. Kompletní výsledky budou vyvěšeny na internetu. Další ceny budou uděleny náhodným výběrem dle předem určeného klíče.
Věříme, že se vám závod bude líbit a pěkně vás nakopne do nové sezóny.