Lukáš běžel Běchovice a padl svěťák
29.9.2014 Minulý víkend byl pro běžecký svět významný nejen tím, že se změnila minuta na maratónském rekordu, ale také se běžel 118. ročník tradičního silničního závodu Běchovice - Praha.

Tohoto běžeckého svátku se zúčastnili i běžci z Heřmanova Městce, mezi nimi Lukáš Kubišta, který kromě závodního tance si občas zazávodí i v běhu. Takto nadšeně popisuje jedinečnou atmosféru závodu:

"Je skvělé běžet druhý nejstarší závod na světě běhaný bez přerušení "let orných i válečných", ve kterém jde o běh a ne prize money. Člověk může za pár kaček běžet s českou elitou (pro ně jde o MČR) od patníku 13 a doběhnout na Žižkov, což je něco jako Taxisův příkop - během roku si to nemůže nikdo vyzkoušet (natrénovat), protože je jaksi hustý silniční provoz :)

A jaké měl bezprostřední pocity ze svého výkonu?:

"Běchovice, kde jsem běžel konečně pod 45 minut. Dle TF jsem to do 4km flákal a pocitově to byla "pohodička". Vybíhal jsem úmyslně ze zadních míst. Zkrátka rezervy tam ještě jsou na čas pod 43 - snad příští rok. Běchovice to je z kopce do kopce, takže když máte 41/42minut na rovině, tak tady je to 45min. Přeci jen ten Hrdlořezký kopec dělá své. Oficiální čipový čas 44:34."

Jsme tedy zvědaví na příští rok a doufáme, že na start se postaví další Městečáci.