Podzimní běh 2016
běžecký klub heřmanův městec [17.9.2016 - Vítek] Po abnormálně teplém konci léta, byl právě den Podzimního běhu opravdu prvním závanem podzimu, ale deště, které zasáhly většinu země, se Městci vyhnuly a podmínky tak byly doslova ideální. Závod, kterému nikdo už neřekne jinak, než Podběh, se nejen díky počasí letos vydařil zas o něco více. Již s předstihem se nesla městem soutěžní atmosféra, která dala vznik nevypsané soutěži týmů. Kromě pořadatelského Běžeckého klubu se vážně začal připravovat již zaběhnutý oddíl Rudý leknín a početně se posiloval především Bosu Team. Všichni na start dorazili v klubových dresech, Rudý leknín vyzdobil cílovou rovinku vlastním transparentem a bosu Team pozvedl závodní atmosféru úžasnými roztleskávačkami. Spolu s dalšími účastníky z blízkého i vzdálenějšího okolí vytvořili všichni nový rekord 114 účastníků a tím rekordy dnešního dne nekončily.
Startovní povel vypustil na trať pestrou škálu běžců od atletických hvězd Hvězdy Pardubice a AC Čáslav, přes nadšence všech výkonnostních úrovní, až po místní chodkyně s hůlkami, které závod s úsměvem na rtech uzavíraly.
Závod je tvořen pětikilometrovým okruhem, který si závodníci dají jednou nebo dvakrát podle kategorie. Vítěz pětikilometrového okruhu se letos do cíle přiřítil v rekordním čase 18:38. Byl to Martin Chyba z AC Čáslav se startovním číslem 100. Jeho kolega ze stejného klubu s číslem 101 Tomáš Houser ho následoval se po necelé minutě a třetí místo vybojoval krásným výkonem místní běžec Štěpán Pošík. S malým odstupem se marně snažili Filip Černoch s Lukášem Kubištou urvat stupně vítězů pro náš klub. Lukáš dokonce, jak se později ukázalo, se zlomenou nohou. V půlce okruhu špatně došlápl, nicméně nechtějíc zklamat fanoušky, klub a vlast, ještě dokončil v čase 24:22. Věříme, že zanártní kůstka bude rychle srůstat.
Devátá na pětce celkem a první mezi ženami dokončila dvanáctiletá Tereza Puchernová v čase 25:14 z klubu ŠAK Pardubice následována Ladislavou Konečnou ze Seče a Lenkou Janošíkovou z Chrudimi.
Sportovní ozdobou závodu byl olympijský reprezentant v chůzi Lukáš Gdula, který nezaváhal, přešel z chůze do běhu a doběhl si pro vítězství a vylepšil traťový rekord desítky na hodnotu 35:20. Jeho týmový kolega z Hvězdy Pardubice, Miloš Kratochvíl dokončil jen 18 vteřin za ním a oba tak výrazně odskočili zbytku závodního pole. Zůstal tak prostor pro místní reprezentanty a třetí místo z loňska obhájil Jan Plavec z Běžeckého klubu Heřmanův Městec.
První desítku běžců na desítce uzavírala první žena Markéta Hronová z Czech tri K. Team s časem 45:00. I v kategorii žen byla první dvě místa obsazena stejným klubem, když minutu a půl za Markétou dokončila Tereza Svobodová. O další půl minuty později si pro třetí místo doběhla Petra Udržalová z OK Lokomotiva Pardubice.
Na desetikilometrové trati vyhlašujeme také kategorie nad padesát let. Letos vybojoval první místo člen Běžeckého klubu Heřmanův Městec Miroslav Macej a vylepšil tak pořadatelskou medailovou sbírku o kov nejcennější. Loňský vítěz této kategorie Petr Gdula z Hvězdy Pardubice si doběhl pro stříbro a bronz zůstal také v místě konání, neboť jej bral Michal Bareš z Heřmanova Městce.
Z žen v této kategorii doběhla nejrychleji Iva Lehárová z Pardubic a druhá Věra Matějková opět z Heřmanova Městce.
Všichni kdo vystoupali na stupně vítězů, dostali letos ceny, za které už se vyplatí zapotit se. Šlo především o poukazy na víkendový pobyt v Hotelu Jezerka, věcné ceny pořízené díky štědré podpoře společnosti SIAG a poukazy na nákup ve sportovních potřebách Lžičař v Heřmanově Městci. Závod opět podpořilo také město Heřmanův Městec.
Nezapomeňme připomenout, že před závodem dospělých se v parku odehrály dětské závody na dvou okruzích, tak aby mohly běžet děti každého věku. Letos díky firmě SIAG měly děti k dispozici také skákací hrad. Až půjdete na Podběh příští rok, vezměte děti s sebou.
Výsledky zde...
Foto zde...