Bronzový Pája na Vysočině a jiných salámech
běžecký klub heřmanův městec [24.9.2016] Tento víkend závodníci z klubu závodili dokonce ve dvou závodech a ne zrovna bezvýznamných. Zatímco sestava Vítek, Mirek, Patrik se zúčastnila tradičních Běchovic, Pája vyrazil na teréní ultra SAAR CHALLENGE do Hlinska.
Jsa stále unaven z Podzimního běhu a následujících (i předcházejících) oslav, zvolil střední trať na 39 Km (převýšení 712m). Dle jeho popisu se jednalo o velice příjemnou záležitost - opět všechny kopce šel chůzí, aby se, nedej bože, nezadýchal, přičemž nechápal, kam se tak ženou ty dva turisti na třicátém kilometru. Domníval se totiž, že se svým tempem bude tak uprostřed startovního pole a nemá tedy cenu se vysilovat kvůli plus mínus dvou místům ve výsledcích. Jak se později ukázalo oni turisté byli druhý a třetí v celkovém pořadí (Filip Holík a Jiří Doucha), kteří si zase myslili, že to ten mladík přepálil a teď do kopce musí jít, možná dokonce již cíle ani nedosáhne ( Lze se dočíst zde... )
Pája tedy do cíle dorazil pár minut za nimi a zbylo na něj třetí místo v kategorii - tedy velký úspěch na velkém závodě. Samozřejmě od trenéra to schytá za neprofesionální přístup v těch výstupech.
Výsledky zde...