Hříběcí Běžecké soustředění
běžecký klub heřmanův městec (28.10.2017 - Vítek) Letošní úspěšné běžecké soustředění se uskutečnilo v Hříběcí na Vysočině. Nejvíce mě zaujal zvláštně převrácený koncept, kdy ženy vždy vybíhaly po ránu, do strašné sloty a vracely se ošlehané větrem a deštěm ("Dešťová voda výrazně přispívá k hydrataci pleti obličeje a je tedy ceněnou terapií pro ženy nejen běhající."; Mgr. Plavcová Lenka st., 27. 10. 2017, In verb), zatímco muže bylo po nejvíce možno vidět obklopené dětmi, nebo u kafíčka u konferenčního stolu v družném rozhovoru, čili jako staré drbny. A pokud muži běhali tak rozhodně v lepším počasí nežli dámy.
Každopádně se podařilo učinit zadost jak rodinné rekreaci (návštěva Kamenického zámku a cukrárny, výlet na Křemešník a rozhlednu Cinkalku, hry s dětmi), tak běžecké průpravě (ženy 9 a 6 km po okolí; muži 12 km bloudění, 12 km z Křemešníku a 17 km na hrad Jenštejn za větrné smrště), tak také večerní společenské zábavě (vychovávej s respektem nebo uvidíš; objektivní a kladné hodnocení nepřítomných kamarádů; plánování sportovních úspěchů, za předpokladu neúspěchu ostatních; pantomima, epidemiologické praktikum).
Přes velký úspěch zvažujeme příští soustředění umístit před závodní sezónu, aby to nebylo plýtvání tréninkem. Díky Jeníkovi za program, Azalce za ubytování, Míše za sponzoring, všem za účast a Vilímkovi posílám pusinku.

Foto zde...