2. ročník - stejná trať, nové ceny
10.9.2014 - Jeník - I letos pořádáme Podzimní běh zejména jako možnost zazávodit si pro lidi, kteří mají rádi pohyb a běh. Trasa přes vrchol Paláce se loni ukázala jako velmi zajímavá a zdá se, že účastníkům se líbila, proto ji ponecháváme beze změn. Trochu se opět změnila kvalita cest - někde k lepšímu, někde k horšímu, ale to ke krosovému závodu patří. Na cestě k vrcholu je teď místy ještě hrubší štěrk. Cesta podél Chotěnic je dost vymletá, takže jsou tam rigoly a obnažené hrubé kameny. Velká louže na 2. druhém kilometru je opět plná vody a do závodu asi už nevyschne. Mimo tyto detaily jsou cesty poměrně pěkné a zejména alejemi u devíti dubů je radost probíhat (ikdyž tu na začátku musíme ještě trochu proklestit).
Doufáme, že počasí bude letos ještě o trochu lepší než loni. Pro případ, že by bylo až moc pěkné, chceme umístit do prostoru náběhu do druhého kola občerstvovací stanici s vodou, aby závodníci desítky měli možnost doplnit tekutiny před druhým stoupáním na Palác.
Také nás těší, že v letošním roce nás podpořilo několik sponzorů a úspěšní závodníci tedy obdrží zajímavé ceny. Těší nás podpora od Města Heřmanův Městec, jež zakoupilo několik hodnotných cen. Další ceny věnovali společnosti Kongres Hotel Jezerka, Sostaf s.r.o. a Sport Lžičař. Tekuté ceny věnovala Vinotéka na cestě z Heřmanova Městce a společnost Rafun Beer. Pomoc a podporu s administrací závodu samozřejmě zajišťují naše rodinné firmy Plavec & Partners a advokátní kancelář JUDr. Tomáše Plavce. Musíme také poděkovat Restauraci Dymák" za poskytnutí zázemí závodu.
Závod tedy bude zase o něco zajímavější a tak se těšíme na start a finišujeme s přípravami, hlavně toho hezkého počasí.