Než se odstartuje
10.9.2014 - Jeník - Dvacátého září startuje druhý ročník Podzimního běhu Heřmanův Městec. Těšíme se na všechny účastníky, ať už zkušené běžce nebo prostě ty, co si rádi zaběhají. Zde jsou nejdůležitější informace, které vám pomohou absolvovat příjemný závod:

Termín a čas startu: Start je v sobotu 20. září v 10.30. Prezence začíná v 9.30 a doporučujeme, aby se závodníci dostavili s dostatečným předstihem (nejpozději půl hodiny před startem), aby se stihli jak zapsat, tak připravit na závod.

Přihlášení: Závod je určen široké veřejnosti, nemusíte být členem žádného klubu či svazu, abyste se mohli přihlásit. Jednoduše jen zašlete e-mail na adresu info@podbeh.cz s vaším jménem, ročníkem narození a bydlištěm a uvedete, kterou trať chcete běžet (5km nebo 10km). Pokud byste se rozhodli na poslední chvíli, můžete se také přihlásit v místě startu při prezentaci. Startovné, jež je 20,-Kč a hradí se při prezentaci.

Místo startu a prezence: Kancelář závodu bude v restauraci Dymák, ulice 5. Května 73, v salonku vpravo za vchodovými dveřmi. Zde se bude vybírat startovné, vydávat startovní čísla a registrovat závodníci. Je možné se zde převléknout či použít WC, ale nedoporučujeme ponechávat zde cenné věci, neboť nemáme dozor po celou dobu závodu. Start závodu je asi 200m za restaurací v Ulici Pod Palácem.

Parkování: Parkování je možné přímo před restaurací, ale pravděpodobně se parkoviště rychle zaplní. Pak je možné parkovat v přilehlých ulicích. Prosíme o respektování dopravních předpisů a ohleduplnost k místním obyvatelům. Také prosím neparkujte v místě startovní/cílové rovinky.

Trať závodu: Kromě startovní a cílové rovinky vede celá trať po lesních cestách. Po startu se zahýbá do leva a nastupuje se na pětikilometrový okruh přes vrch Palác ( Popis trati zde.). Pětikilometrová trať běží jeden okruh a po doběhu zpět na křižovatku u hájenky zahýbá zpět do cílové rovinky, desetikilometrová trať vbíhá znovu na okruh doleva a běží druhé kolo. Křižovatku si můžete před startem prohlédnout a ujasnit si průběh závodu. Veškeré cesty jsou poměrně široké s relativně dobrým povrchem, tudíž vhodné i pro běžce začátečníky. Nicméně dbejte prosím zvýšené opatrnosti, jedná se o lesní cesty bez pravidelné údržby povrchu s množstvím terénních nerovností.

Výsledky a vyhlášení vítězů: Startuje se hromadně, obě kategorie zároveň, po průběhu cílem je každému závodníkovi zaznamenán čas. Výsledky jsou zpracovávány po doběhu posledního závodníka a poté budou k náhlédnutí v kanceláři závodu. Vyhlášení vítězů a předání cen proběhne po doběhu posledního závodníka v prostoru před restaurací. V závislosti na počtu účastníků odhadujeme čas vyhlášení na 11.45. Výsledky budou také co nejdříve po závodě zveřejněny na www.podbeh.cz . Výsledky také zasíláme na behej.com, kde jsou započítány do celorepublikového žebříčku běžců.

Kategorie: Závodníci na hlavní desetikilometrové trati jsou hodnoceni ve věkových kategoriích muži/ženy do a nad 50 let a dále ohodnotíme juniorské závodníky do 15 let a seniory nad 70. Vedlejší pětikilometrová trať je bez věkových kategorií a vyhlašují se pouze vítězové v ženské a mužské kategorii.

Další informace: Veškeré důležité informace byste měli najít na tomto webu v jednotlivých záložkách zejména v propozicích a popisu trati. Pokud máte nějaké dotazy, zasílejte je prosím na info@podbeh.cz. Přejeme vám příjemný závod a dobrý výsledek. Organizátoři:

Jan a Vítězslav Plavcovi