Svátky klidu a běhu

Vánoční běh

běžecký klub heřmanův městec [23.12.2015] Zima se vydařila, hlavně tím, že není zima a tak nejsou výmluvy proč nevyběhnout. Sváteční běhání jsme zahájili vánočním během ze Seče. Počasí nám opravdu přálo a tak jsme si (já, Pavel a Ondra) užili sluncem zalité Železné hory. Ranní autobus nás vyvezl do Seče a zpátky (tedy z kopce) to šlo takřka samo. Vzali jsme to přes Počátky, Kubíkovy duby, Třemošnici, Lovětínskou rokli a Míčov, čímž se celková dávka kilometrů dostala na 24. A kupodivu to nebylo pořád z kopce. Nicméně při představě vánočky a dárků jsme to hravě zvládli i s menším prodíráním mlázím a během v oranici. A to ještě poslední 3km ze sádek v Kostelci jsem musel běžet s tříkilovým kaprem na zádech.

Běžecká nadílka

běžecký klub heřmanův městec [24.12.2015]Ráno na štědrý den jsme se pak sešli ve velmi pěkném počtu k běžecké nadílce. Od Lukáše jsme došli či doběhli k vánočnímu stromku tematicky ozdobenému běžeckými botami a za zpěvu koled rozbalili dárky od běžeckého ježíška. Lukáš pak ještě pohostil menší dopolední vánoční party.Narozeninový běh

běžecký klub heřmanův městec [17.1.2016]Konec slavnostní sezóny pak každoročně ohraničují mé narozeniny, kdy se snažím symbolicky uběhnout tolik km, kolik je mi roků. Letos to vyšlo na 37, což už mě donutilo k zamyšlení, jak to potáhnu dál. Na narozeninovém běhu mě doprovodili Lukáš a Pavel, který určil trať do Krasnice a zpět, přes lesy a pole, někdy i po cestě. Počasí bylo opět vynikající, což nám umožnilo zvládnout příslušnou porci kilometrů bez větších problémů. Aniž bych zde chtěl projevit nevděk, tak musím konstatovat, že to nakonec bylo o trochu víc - to jste mi dali pěkný dárek! Nyní tedy konec oslav a zahálení a je třeba se vrátit zpět k tvrdé dřině a racionální stravě.