První dva závody máme za sebou

Jarní běh 23. 3.

Za krásného téměř letního počasí proběhl zámeckým parkem Jarní běh, který měřil cca 6 km a na své si přišli především specialisté na kratší tratě. Součástí byly i dětské závody cca na 30 metrů pro úplné prcky a na 500 m pro trošku větší prcky.

Vítězům gratulujeme a připisujeme první body do ligy o titul Vládce Mrdic.

Muži:

 1. Daniel Dočkal
 2. Tomáš Mocek
 3. Vítězslav Plavec

Ženy:

 1. Michaela Jelínková
 2. Dagmar Hrušková
 3. Alice Martínková

Smrt krásných běžců 20. 4.

Deset krát 6,7 km okruh s převýšením cca 150 m kančími stezkami a srnčími zkratkami Palácem k Uherčicím a zpět do zázemí v areálu DDM Ježkovka letos opět s tradičním aprílovým počasím si přišlo vyzkoušet více než 30 dobrodruhů. Smrt z nich pokořilo (čti dokončilo všech 10 kol) 10 borců. Dětský závod jako jediný dokončil Tadeáš Řehák.

Děkujeme DDM Ježkovka za zázemí, firmě LEND-CZ s.r.o. za občerstvení pro závodníky, městu Heřmanův Městec za ceny pro závodníky a SK Ježci za možnost jít se vyčůrat.

Muži:

 1. Henrik Berg Jepsen
 2. Pavel Lopour
 3. Vladan Hanulík

Ženy:

 1. Leona Blažková
 2. Michaela Jelínková
 3. Vladana Knoulichová

Zveme vás na:

11.5. 50 mil železnohorských (ultraběh na cca 85 km)
Ano, skutečně je to tak dlouhé a někteří z nás si uvědomují, že tenhle primárně běžecký závod není úplně pro všechny, proto budeme rádi, když se zúčastníte klidně i v jedné z vedlejších kategorií, jako je kolo, štafeta nebo volná kategorie (kdy si vlastně můžete jet tak, jak se vám zlíbí).

21.5. Heřmanoměstecká střela (silniční časovka do Kovářova cca 12 km)
Krátká, rychlá a výživná časovka nahoru do kopce. Není potřeba mít silniční speciál, dobrých výsledků lze dosáhnout na jakémkoliv kole.

29.5. Pančavův běh (tradiční běh pořádaný HK Škrovád30 km)
Aneb běh posledního slanění. Běží se ze skal ve Slatiňanech do HM a zase zpátky. Možnosti účasti jsou i alternativní, např. štafeta. Jde o externí závod, který nepořádá Běžecký klub, ale výsledky se započítávají do ligy Vládce Mrdic.

Veškeré propozice, trasy, informace a registrační formuláře najdete na www.podbeh.cz

Budeme rádi, když o našich závodech řeknete i svým kamarádům a třeba společně na některý z nich vyrazit.