Vládce Mrdic

Heřmanoměstecká liga sportu o titul Vládce Mrdic je bodovaná soutěž pro širokou veřejnost založená na sportovních akcích pořádaných v okolí HM – historicky spadající pod tvrziště Mrdice. Netradiční seriál se skládá celkem z 10 atletických a cyklistických závodů. Po posledním závodě budou vyhlášeni vítězové s nejvyšším bodovým ziskem a získají titul Vládce a Vládkyně Mrdic!

Bodované soutěže se může účastnit kdokoliv na jakémkoliv bodovaném závodě v lize. Každý se účastní na vlastní zodpovědnost (za mladší 18-let odpovídají jejich rodiče). Pravidla a propozice jednotlivých závodů jsou vždy upřesněny v dostatečném předstihu před startem.

Hodnocení: Za úspěšné absolvování závodu získá závodník body dle svého výkonu. Bodové hodnocení se odvíjí od času vítěze, který získá 100 bodů. Bodový zisk dalších závodníků se snižuje z hodnoty procenta času vítěze (pokles bodů je exponenciální funkcí (1,5) % času vítěze závodu). Vedlejší závody pořádané vedle hlavního závodu jsou hodnoceny polovičním počtem bodů. Výsledné hodnocení a pořadí v lize sportu bude zpracováno pro závodníky – „Mrdíře (Mrdické rytíře)“ s alespoň 6 závody.