Virtuální Železná klika

Protože karanténní pravidla neumožňují, a asi ještě dlouho neumožní, pořádání hromadných sportovních akcí, nabízíme možnost zasoutěžit si o Železnou kliku (propozice) a Vládce Mrdic alespoň individuálně. Počasí je skvělé a trasa opravdu stojí za projetí, tak alespoň přidáme motivaci trošku se zapotit.

Pravidla virtuální Železné kliky jsou následující: 

Kdokoli si může projet trať ve stanovených dnech a časech a následně nám nahlásit svůj dosažený čas. Z těchto časů pak bude vytvořena virtuální výsledková listina. Časy pod 90 minut je třeba doložit záznamem GPS. 

Hlavní časové okno pro absolvování trasy je v původním termínu závodu tedy v úterý 28.4.2020 a to od 15:00 do 19:00. V tomto čase je třeba se vydat na trať, dokončit lze i později, avšak varujeme, že se po osmé stmívá. Kdo nestihne tento termín, může trať projet také o víkendu 2. a 3. 5. a to od 7:00 do 19:00. Tento termín je zejména vhodný pro rodiny s dětmi (registrace). 

Trať je velice podobná jako loni, pouze je posunut start mimo obytnou zónu z náměstí až do ulice Konopáčská (křižovatka s ulicí Pod Pankrácí). Cíl je stejně jako loni u zadního vchodu do parku (zelená vrata) v odbočce z ulice Pokorného viz mapa (!uzavírka v Kostelci u HM-nový úsek tratě!) a propozice. Start i cíl budou na silnici označeny čárou. 

Prosíme všechny virtuální závodníky, aby se dobře seznámily s tratí dle mapy. Trať jde celou dobu buď po turistických značkách nebo po silnici a je povinné ji celou absolvovat. Nelze si ji zkracovat mimo cesty či vyhledávat kratší varianty. Případné odchylky nalezené v GPS záznamech budou příslušně ohodnoceny časovou penaltou.  

Dále upozorňujeme, že tento „závod“ je pouze výzvou k individuálnímu sportovnímu vyžití v souladu s pravidly karantény. Je třeba dodržovat všechna platná nařízení jak v průběhu závodu, tak před ním a po něm (neshlukovat se, zakrytá ústa a nos v obytné zóně a při potkávání jiných osob, pohyb ve skupině jen členové jedné domácnosti). Tato pravidla musí být upřednostněna i při potkávání se s jinými cyklisty a veřejností a to i na úkor sportovního výkonu.

Své výsledky můžete hlásit e-mailem na info@podbeh.cz popř. jakoukoli vhodnou formou (Facebook, telefonem, osobně). Sportu zdar a hlavně hodně zdraví.

Běžecký klub Heřmanův Městec